חשיבות סיוע משפטי באמצעות עורך דין ליקויי בניה

הזמנתם שירותי הובלה לדירה הישנה ונכנסתם לדירה החדשה? החברים כבר במתח ואתם מתכננים לערוך חנוכת בית ממש בקרוב. למרות השמחה והאושר, אתם מבחינים ברטיבות בתקרה ובסדקים על הרצפה. פניתם לקבלן בבקשה לתקן את הנזק והוא סירב? במקרה  הזה עורך דין ליקויי בנייה יכול לסייע לכם.

 מעבר לדירה חדשה נחשב לאירוע מרגש. כולנו זוכרים את הרגע בו ארזנו את החפצים, נפרדנו לשלום מהדירה הישנה ועברנו למקום חדש. אמנם האמרה משנה מקום משנה מזל נכונה, אך לא כשמתגלים ליקויים במבנה שעשויים לשנות את המזל שלכם דווקא לרעה. רובנו חסרי ניסיון כשזה נוגע לליקויים המתגלים בבית, כי אין לנו את האמצעים הדרושים להעריך את הנזק שנגרם. גיליתם כתמי רטיבות? נשמו עמוק! חשוב שתדעו כי לא מדובר בגזר דין מוות אלא יש מה לעשות. במקרה בו התגלו ליקויים יש לפנות לקבלן המבצע ולהודיע לו על הליקויים שנמצאו ולבקש ממנו לתקנם תוך מסגרת זמן.

על פי החוק, הקבלן מחויב לתקן את הנזקים שנגרמו בדירה, ולכן חשוב מאד לא להזניח את העניין ולשלוח לו את המכתב בהקדם האפשרי. ישנם מקרים בהם הקבלן עשוי להתכחש לנזקים בדירה ולכן כדי להבטיח את ביטחונכם כדאי לשלוח את המכתב בדואר רשום כך תהיה לכם הוכחה שתסייע לכם בהמשך במידה והעניין יגיע לבית המשפט.

בעת כניסה לדירה ההמלצה היא לבצע בדיקת בדק בית באמצעות מהנדס בניין מוסמך. מטרת הבדיקה היא לבחון האם ישנם ליקויים שונים בדירה. יש חשיבות רבה בבחירת מהנדס בניין מקצועי ובעל ניסיון. כאמור, לפעמים דליפה של ברז לא ממש מסתיימת בטפטוף אלא ביותר מכך.

 כיצד עורך דין ליקויי בנייה יסייע לכם?

לא הצלחתם להגיע לידי הסכמה עם הקבלן? כאן נכנס לתפקידו עורך דין ליקויי בנייה הבקיא בתחום. חשוב לומר כי עורך דין ליקויי בנייה מתערב בסכסוך בניכם לבין הקבלן רק במקרים בו הקבלן אינו מסכים לתקן את הליקויים. על מנת להיעזר בשירותיו של עורך דין ליקויי בנייה יש לשמור את הדוח שניתן לכם מידי מהנדס הבניין שביצע בדק בית. היות ומדובר בנושא רגיש למדי, לא כדאי להתפשר על עורך דין ולבחור עורך דין שאינו בקיא בתחום. לפיכך, פנייה לעורך דין מקצועי תגדיל את הסיכויים שלכם לזכייה במשפט.

אם חשבתם כי בעת התייעצות עם עורך דין ליקויי בנייה אתם יכולים למסור לידיו את המושכות ולהמשיך בחייכם אז טעות בידכם! תתפלאו אבל ישנם דברים רבים שאתם יכולים לעשות כדי להקדים תרופה למכה כגון לבדוק את הנכס לפני הכניסה לדירה. דיירים רבים חוו עוגמת נפש כתוצאה מגילוי ליקויים בדירה. אם אתם לא רוצים שזה יקרה גם לכם, כדאי לבדוק את הדירה היטב ובמידה ומתגלים ליקויים, להיעזר בשירותיו של עורך דין ליקוי בנייה.