בחירת קבלן עבור פרוייקט תמא 38

כיצד בוחרים קבלן לביצוע חיזוק מבנים עם תמא 38

תכנית מתאר ארצית 38, היא תכנית המאפשרת לדיירים המתגוררים במבנים אשר אינם כשירים לעמוד בפני רעידת אדמה ונמצאים בסכנת התמוטטות, לבצע חיזוק מבנים מפני רעידת אדמה במבנים על ידי תמריצים שונים המקלים על מימון הפרויקט. על פי רוב, הדרך הפופולארי ת ביותר לממן ביצוע חיזוק מבנים במסגרת תמא 38, היא על ידי העברה של זכויות הבנייה אל קבלן אשר יבצע את עבודת החיזוק, כאשר מתנהל מול הקבלן משא ומתן באמצעות ייצוג של עורך דין תמ”א 38 המלווה את התהליך והמייצג את הדיירים.

בחירת קבלן אשר יבצע עבודות שיפוץ, החל מביצוע של התקנת תריסים בדירות ועד לביצוע של חיזוק מבנים מפני רעידת אדמה, היא נושא מורכב ובעיקר במדינתו, כך שלפני אנו מזדרזים להעביר את זכויות הבנייה להם זכינו במסגרת תמא 38, כדאי לבחון היטב את אמינותו, מהימנותו ומקצועיותו של הקבלן בטרם נבחר בו לביצוע השיפוצים והבנייה. הבאנו לפניכם מספר דרכים אשר יסייעו לכם בבחירת הקבלן אשר יבצע את פעולות החיזוק הנדרשות תוך ניצול זכויות תמא 38 להם אתם זכאים.

המלצות של דיירים במבני מגורים אשר ניצלו את זכויות תמ”א 38

אחת הדרכים הטובות ביותר לאתר קבלנים טובים, בין אם בכדי לבצע פעולות חיזוק מבנים במסגרת תמא 38 או לכל צורך אחר, היא על ידי קבלת המלצות מלקוחות קודמים אשר השתמשו בשירותיו. כאשר מדובר בפרויקט חיזוק על ידי ניצול זכויות תמא 38, הנושא מקבל ערך מוסף, שכן ניתן יהיה לבחון את התנהגות הקבלן לאורך הפרויקט, עמידתו בהתחייבויותיו, וכמובן ביצוע העבודה בפעול תוך התרשמות מאיכותה ומשביעות רצונם של הלקוחות הקודמים. ביצוע פעולות חיזוק במסגרת תמא 38 רעננה או ערים אחרות באזור המרכז, מחייב תשומת לב מרבית שכן ערך הנכס אשר מועבר לקבלן הוא גבוה ביותר, ובהחלט רצוי למנות עו”ד תמא 38 אשר ילווה את הפרויקט,

בחינת פרויקטים תמא 38 זהים דומים

אמנם, המלצות טובות, אך אין טוב ממראה עיניים. בקשו מהקבלן אותו אנו בוחנים לקראת ביצוע חיזוק מבנים תוך ניצול זכויות תמא 38 להציג בפניכם פרויקטים דומים אותם ביצע בעבר. כך, תוכלו לצפות במו עיניכם בתוצאות הפרויקט, איכות הבנייה, איכות ומראה המבנה לאחר ביצוע השיפוצים, ואם ניתן גם להיכנס אל דירות בהם ביצע שיפוצים או הרחבות, בכדי לאמוד את טיב העבודה להם עליכם לצפות.

לסיכום, בכדי לבחור נכון קבלן שיפוצים אשר יבצע חיזוק מבנים ושיפות המבנה והדירות שלכם תוך מימון הפרויקט על ידי ניצול זכויות תמא 38 כדאי בהחלט לשלב בין המלצות של דיירים אשר עבורם ביצע הקבלן פרויקטים דומים, וכן לצאת ולבקר אתרי בנייה או מבנים משופצים אותם ביצע הקבלן בעבר.