עורך דין פלילי בתחום הנדל”ן

בחירת עורך דין פלילי אינה דבר של מה בכך, ולעיתים קרובות היא נדרשת עקב נושאים כבדי משקל כגון חירות, שם טוב, ופרנסה. אי לכך, היא צריכה להתבצע בכובד ראש הנדרש ולא כלאחר יד. עדיף להתחיל את החיפוש על ידי בקשת המלצות ממכרים המעורבים בתחום, כי המלצה כזו היא הטובה ביותר. לאחר מכן, כדאי לברר לגבי הנושאים הבאים:

כיצד לבחור עורך דין פלילי אשר עוסק בנדלן?

קודם כל, כדאי לבדוק לגבי תחום המומחיות של עורך הדין, והניסיון שיש לו בכך. כל עורך דין יכול להתמחות בתחום אחר. בין היתר, ישנם עורכי דין המתמחים בתחום הנזיקין, בתחום ההגירה והאזרחות, בתחום התעבורה, בתחום המשפחה, בתחום החוזים, ובתחום הקניין הרוחני. בתחום הפלילי, עורכי דין יכולים להתמחות בנושאים הבאים:

עבירות רכוש, עבירות הונאה, חנינות, עבירות כלכליות, קובלנות פליליות, הטרדות מיניות, מעשים מגונים, עבירות מס, הלבנות הון, עבירות שוחד, עבירות סחיטה ואיומים, עבירות פריצה, עבריינות נוער, אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות אלימות, עבירות צווארון לבן, מעצרים, הסגרות, משפט צבאי פלילי, עבירות ביטחון, מחיקת רישום פלילי, ועבירות סמים.

מאחר ותחומי ההתמחויות הם רבים כל כך, כדאי לבדוק היטב לפני בחירת עורך הדין הפלילי במה הוא מתעסק ואיזה סוג של ניסיון יש לו בתחום הרלוונטי. אפשר לשכור גם עורכי דין שאינם מתמחים בדין הפלילי, אבל הדבר לא ישרת היטב את המטרה. רישיון עריכת דין שיש לכל עורך דין מעניק לו את הזכות לייצג את לקוחותיו בכל תחומי המשפט הקיימים (פרט לבתי דין צבאיים). לכן ישנם עורכי דין המספקים ללקוח אחד שירותים במגוון תחומים. אבל עדיף בהרבה להפריד בין התחומים ולשכור עורכי דין לפי תחום התמחותם ולא בצורה הקלה יותר של עורך דין אחד למספר שירותי עריכת דין כי הדבר עלול להתברר כלא חכם לטווח ארוך.

מה כדאי לבדוק לגבי ניסיון ושנות ותק במקצוע?

שני התחומים האלה חופפים אך לא זהים. עורך דין פלילי יכול להיות במקצוע עריכת הדין במשך עשרות שנים, אך להתמחות בתחום אחד למשל, עבירות רכוש. לכן אם הסיבה שעבורה צריך לשכור עורך דין היא דווקא בתחום הנדלן, עדיף עורך דין המתמחה בתחום זה ושיש לו פחות ניסיון כעורך דין, מאשר להיפך. יתכן כי עורך הדין הפלילי הוא מצויין בתחומו, בעל ידע רב ובעל ניסיון, אבל אם אין לו הקשר לנדלן, הוא לא יהווה את הבחירה הטובה ביותר.

נוסף לכך, ישנם עורכי דין בעלי ותק רב, שהם בעלי פירמות ידועות לעריכת דין. אם שוכרים את שירותי הפירמה, לעיתים מטפלים בלקוחות עורך הדין המפורסם, ולעיתים השותפים שלו, אם יש, או המתמחים שלו. לכן לא כדאי לתת לפרסום לזרות אבק כוכבים בעיניים, אלא לחפש עורך דין בתחום הפלילי שיעניק טיפול מקצועי אבל יעשה זאת באופן אישי.