תמ”א 38 גבעתיים

גבעתיים היא אחת הערים המבוקשות בישראל, שבה מחירי הדירות הולכים ומטפסים.

תמ”א 38, תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים כנגד רעידות אדמה, פתחה ערוץ נדל”ן אטרקטיבי שהפך את גוש דן לזירה חמה, ואת גבעתיים בפרט ליעד מבוקש לרכישת דירות. יזמים מכל הארץ, ובעיקר מאזור המרכז תרים אחר פרויקטים של תמ”א 38 ברחבי העיר, ומציעים לבעלי הדירות בעיר הזדמנות עסקית נדירה להרוויח הרבה כסף, ובקלות.

חשוב מאוד לבחור עו”ד מומחה בתמ”א 38 לפני שבוחרים יזם לפרוייקט כדי שישמור על זכויות דיירי הבניין וייצג אותם מול היזם.

מה מרוויחים תושבי גבעתיים?

ישנם רווחים רבים לתופעת היזמות בתחום התמ”א 38, ותושבי גבעתיים מתחילים ליהנות מהפירות של המהפכה בתחום זה.

1. בטיחות – מעל לכול ובאופן ברור ומיידי מטרת החקיקה היא חיזוק המבנה בו מתגוררים התושבים, וזאת בכדי למנוע קריסה בעת רעידת אדמה. רמת הביטחון בבניין עולה באופן ברור ומידי לטובת הדיירים.

2. עלייה בערך הנדל”ן – יתרון זה מתחלק לשניים:

א. עלייה בערך הדירות בבניין המשופץ – מבנים העוברים תהליך תמ”א 38 מתחדשים לגמרי, וערך הדירות בבניין עולה בצורה משמעותית. אין צורך להרחיב על יתרון זה שהרי הוא מובן מאליו.

ב. עליית ערך כללית – גם ערך הבתים הישנים יותר באזורים בהם פועלת יוזמת תמ”א 38 עולה שהרי ערך הנדל”ן נקבע מממוצעים ומכירות של דירות בסביבה המיידית, וכאשר ערך של דירות סמוכות עולה, גם ערך הדירות שמסביב עולה, אפילו ללא תהליך התמ”א.

3. עלייה באיכות החיים – כחלק מהוראות תמ”א 38 ישנו שיפור משמעותי בתשתיות ובחזות הכללית של הבניין, וכך המרחב העירוני הופך לנוח ונעים יותר. דוגמא לכך היא כאשר החנייה הפרטית בשטח הבניינים גדלה ומאפשרת פינוי של חניה ברחוב לטובת שאר התושבים, או כאשר חזית הבניין הופכת ליפה ונעימה לעין, והרחוב מקבל רוח חדשה.

הזדמנויות לעלייה באיכות החיים

גבעתיים היא עיר מבוגרת, עם אחוז גדול של תושבים מבוגרים. העלייה באיכות החיים,  באיכות הדירות וברמת המחייה בעיר מזמינים יותר זוגות צעירים להגיע לעיר,  מה שיוצר תנופה כלכלית ומביא חיים חדשים והתחדשות לגבעתיים, שהולכת ומתעוררת.

כדור השלג החיובי הנוצר בתנופה החדשה של פרויקטים מסוג זה מייצר אפקט חיוני ויוצא דופן הניתן לזיהוי בכל חלקי העיר, כאשר יותר ויותר תושבים מחפשים יזמים לצורך ביצוע פרויקטים של תמ”א,38 מתוך ההבנה וההכרה ביתרון ובהזדמנות שעומדים לפניהם. יש לוודא כי זכויות הדיירים נשמרות כהלכה בביצוע הפרוייקט.

היזמים מצידם נהנים לעבוד בעיר, שמהווה כר פורה לפרויקטים רבים, שכן המבנים הישנים הרבים בעיר דורשים שדרוג ושיפור, והאפשרות למצוא עסקה המשתלמת לכל המעורבים בדבר זמינה ואפשרית במיוחד בגבעתיים.

 

פופאפ קורונה